קיים מגוון רחב של בעיות רפואיות שכלב יכול לחלות בהן,  ביניהן סרטן , אלרגיות בעיות מפרקים , דלקות , אירוע מוחי ועוד. בנוסף לטיפול קונבנציונלי אצל הווטרינר, כיום קיימות מגוון שיטות אלטרנטיביות לטיפול בסרטן ומחלות אחרות , כגון דיקור , צמחי מרפא  ותזונה ייחודית  לכלבים, רפואה סינית , הידרותרפיה (טיפול במים) לכלבים , שמן סיבידי (CBD) לכלבים והילינג.

כל כלב מגיב אחרת לטיפולים שונים , בהתאם למצבו.

כדי להקל על הכלב ולזרז את תהליך ההחלמה-אני בודקת אילו מבין שיטות הטיפול היא השיטה הכי מדויקת לכלב הספציפי עליו מדובר , ואילו דרכי ריפוי אפשר לשלב כדי להגיע חזרה לבריאות במהירות האפשרית. במהלך התקשורת עם הכלב , אני עושה סריקה פיסית ואנרגטית , וכך עוזרת לבעלים להבין במה הכי דחוף לטפל , ואיך מרגיש הכלב בחוויה שלו.

התקשורת עם הכלב עוזרת לנו להבין האם הכלב בכאב , איפה בדיוק כואב לו , ומה הפתרון הכי יעיל להעלמת הכאב והתמודדות עם המחלה.

הכלב בדיכאון? הכלבה עצובה?

כמו בני אדם , גם כלבים יכולים לחוש עצב . עצב שמורגש באופן כרוני – הופך לדיכאון.

הסיבות לדיכאון ולעצב הן רבות , ולכל כלב יש סיבה ספציפית ומיוחדת לסיפור שלו.

כאשר אני שואלת את הכלב באופן ישיר מדוע הוא עצוב , התשובה מאפשרת לנו להבין בצורה ברורה על מה יושבת העצבות , מהו מקורה האמיתי , וכך ניתן לטפל בזריזות וביעילות במקור הדיכאון , ולהחזיר את הכלב לחיים שמחים.

השיחה עם הכלבים מאפשרת לי לנהל איתם דיאלוג רגשי , אשר מוביל אותנו ישירות לשורש הבעיה הרגשית , ומתוך כך- טיפול יעיל ואפקטיבי למצבים רגשיים כמו עצבות , דיכאון ואפאתיות (אדישות קיצונית) אצל כלבים.

איך הכלב שלי מרגיש? מה הוא חושב? מה הוא הכי צריך עכשיו?

כולנו חלמנו לדעת מה הכלבים שלנו מנסים להגיד לנו באמת.

עם התקשורת הטלפתית – זה אפשרי.

עד היום יכולנו להבין את הכלב שלנו לפי ניתוח שפת הגוף שלו ונביחותיו בלבד. ניסינו לפרש את התנהגות הכלב , לנחש מה הוא חושב , בעזרת מה שידענו על פסיכולוגיה של כלבים.

היום , בעזרת השיחה הטלפתית הישירה עם הכלב , אנחנו יכלים לשמוע את קולו האמיתי , בלי צורך בניחושים והשערות. אנחנו יכולים לדעת בדיוק מה הוא רוצה ומה הוא צריך.

סוף סוף , אנחנו יכולים לדעת מה הכלב שלנו חושב , ואיך הוא מרגיש באמת.

אם שאלתם את עצמכם פעם "האם לכלב שלי יש חרדת נטישה" , אתם כנראה יודעים על מה מדובר. הכלב בוכה , מיילל , נובח , ומביט עליכם בעיניים מבקשות כל פעם שאתם יוצאים מהבית. להיווצרות חרדת נטישה אצל כלבים קיימות סיבות רבות.

הטיפול הקונבנציונלי בחרדת נטישה אצל כלבים לפעמים עובד , ולפעמים לא. הסיבה  לכך נובעת , בין היתר , מכך שדרך שפת הגוף בלבד אין לנו יכולת לזהות מה מקורה האמיתי של חרדת הנטישה.

משיחות רבות עם כלבים למדתי , שחרדת נטישה "יושבת" על סיפור אחר ,      ומתבטאת באופן אחר אצל כל כלב.

בתוך התקשורת הטלפתית – לכלב ניתנת הזדמנות לשתף ברגשותיו ולהסביר בדיוק איך הוא מרגיש ולמה, וכך עוזר לנו להבין אותו טוב יותר. הכלבים מספרים לי מה הסיבה האמיתית לחרדה שלהם , ומשם הדרך לפתרון היא מאוד ברורה.

הכלב עצבני , מפוחד , בסטרס , ובגדול , לא רגוע. כלבים רגישים , חרדתיים וטראומתיים הם דבר נפוץ.

יותר מ 50% מהכלבים הם מה שאנחנו מכנים "כלבים רגישים".

כמו אצל בני האדם , גם אצל הכלבים נוצרים דפוסים מסוימים , בהתאם לחוויות שהם חוו בחייהם.

טראומות וחרדות אצל כלבים יכולות לנבוע מהמון סיבות. אצל כל כלב החרדה מתבטאת באופן אחר.

התקשורת הישירה עם הכלב , והבנת מוקד הטראומה בצורה ברורה , מאפשרת לנו התרה של "קשר הטראומה" ופרימת הפקעת הרגשית. הבנת שורש החרדות , נותנת לנו הזדמנות לעזור לכלב בצורה מהירה ופשוטה ולשנות אצלו דפוסי התנהגות.

לכל כלב הסיפור שלו , ובעזרת התקשורת הטלפתית אנחנו מתאימים תוכנית שיקום/טיפול התפורה לצרכיו ועברו של הכלב.

שאלות רבות מעסיקות אותנו , ביניהן – האם לכלבים יש נשמה ? האם כלבים חווים גלגול נשמות? האם כלבים הולכים לגן עדן ? האם אפגוש את הכלב שלי בעולם הבא?

הכלבים שלנו הם גם המורים שלנו , ואנחנו יכולים ללמוד מהם המון. אם אתם תוהים מה תפקידו הרוחני של הכלב בחיים שלכם , אם אתם מרגישים חיבור נשמתי חזק אליו , אם הייתם רוצים לדעת איך האנרגיות שלו משפיעות עליכם , מזמינה אתכם לשמוע איך זה נראה ונשמע מהעיניים שלו.

כלב תוקפני שתוקף את בעליו , תוקף את האורחים , תוקף כלבים אחרים בטיול. הרבה מאיתנו מכירים את זה. אנחנו רוצים שהוא יהיה נחמד ומזמין , ובמקום , הוא נוהם על עוברי אורח , חושף שיניים , ואפילו נושך. אגלה לכם סוד : אף כלב אינו תקופני בלי סיבה , ואין דבר כזה "כלב רע". תוקפנות יושבת תמיד על טראומה , חוויה מטלטלת שהכלב עבר , שלא טופלה או עובדה כהלכה.

מתוך עבודתי עם כלבים תוקפנים רבים , גיליתי כי מאחורי כל חשיפת שיניים , מסתתר כלב מפוחד , שעבר עליו משהו קשה בעברו.

הבנת מקור הטראומה אצל כל כלב באופן ייחודי , עוזרת לנו לראות את האמת שבגללה הכלב שלנו מתנהג בתוקפנות.

הכלבים בהוויתם , הם חיה מאוד אוהבת.

שוב ושוב אני רואה , שכלבים תוקפנים זקוקים לעזרה , ולא לענישה.

במקרים של כלבים אגרסיביים – כל כלב והסיפור שלו.

הטיפול בתוקפנות תעשה מתוך התחשבות בסיפורו האישי של הכלב שלך – איך הכלב הגיע אליך , היכן היה קודם , ומה עברתם מאז שאתם ביחד.

הכלב שלכם רועד? זה יכול להיות משתי סיבות:
  1. סיבה פיסית (בעיה רפואית)
  2. סיבה רגשית

תופעת הרעידה אצל כלבים יכולה לנבוע מבעיות נוירולוגיות שונות , מחלות ויראליות כגון כלבלבת , בעיות אורתופדיות , כאבים , או חוסר איזון במלחים או מינרלים.

רעידות בכלבים יכולות גם לנבוע מסיבות רגשיות , כגון פחד , לחץ (סטרס)  , תחושת חוסר ביטחון וחרדה , או התרגשות.

בראייה הוליסטית  , הפן הפיסי והפן הרגשי משפיעים זה על זה וקשורים זה בזה.

הבנת המקור הרגשי או הגופני של הרעד בכלב, עוזרת לנו לגלות ביעילות את המנגנונים הגורמים לרעידות , להתייחס אליהן במדויק , ולהפסיקן.

איך נפרדים מהכלב ? מתי נכון לקחת אותו להרדמה? איך עוזרים לכלב כשהוא גוסס?

אלו ועוד , הן שאלות לא פשוטות איתן צריך להתמודד כל מי שהכלב שלו נמצא בימיו האחרונים.

תהליך זה של פרידה , מלווה לעיתים קרובות ברגשות אשם , עצב , תסכול , אשר אליהם נלוות חוסר ידיעה עמוק – מה הדבר הכי נכון לכלב?

לאחר שעבדתי עם כלבים גוססים , וראיתי כמה מצב זה מורכב ומאתגר לבעלים , פיתחתי "פרוטוקול פרידה" – תהליך פרידה המבוסס על תקשורת ישירה עם הכלב, בה הוא משתף ומסביר איך הוא מרגיש ולמה הוא הכי זקוק כרגע. ביחד עם המידע שיש לי מהכלב , אני עובדת עם הבעלים בליווי עד יום הפטירה של הכלב.

תהליך הליווי מקל הן על הכלב והן על הבעלים , ומאפשר פרידה מתוך תחושת השלמה ובלב אוהב.

איך מוצאים כלב שהלך לאיבוד?                             
כלבים שהלכו לאיבוד מתחלקים ל 2 קבוצות:
  1. כלב שנעלם , ברח מהבית  – הכלב יודע איפה הוא , ומסיבותיו לא חוזר הביתה.
  2. כלב אבוד –כלב שאיבד את הדרך ולא יודע איך לחזור הביתה.

כאשר אני יוצרת קשר עם כלב שהלך לאיבוד , אני רואה דרך העיניים שלו וחווה את מה שהוא חווה. אין לי אפשרות לסמן על המפה היכן הוא נמצא ,  אך אני חשופה למה שהכלב רואה ומרגיש.

בנוסף לעזרה במציאת הכלב , אלמד אתכם מספר טכניקות , דרכי פעולה אנרגטיות ורגשיות , שיעזרו לכם למצוא את הכלב , ולכלב למצוא את דרכו חזרה הביתה

הכלב נובח ללא הפסקה , נובח על אורחים , על אנשים וכלבים ברחוב , מפריע לשכנים ומשגע אתכם.  אז איך גורמים לכלב להפסיק לנבוח?

כאשר כלבים לא מפסיקים לנבוח , ונובחים באובססיביות , זה לרוב נובע ממקום של חרדה , צורך בביטחון, או רצון להגן.

למרות שהנביחות של הכלבים מעוררות אצלנו לפעמים כעס , חשוב שנזכור , שנביחות אובססיביות הן לא נעימות גם להם, ושפעמים רבות אין להם שליטה על זה.

חוויות הנביחה היא חוויה מאוד פיסית , שכל הגוף משתתף בה , ונביחות רצופות מתישות את הכלב ומכאיבות לו בגרון.

נביחות הן דבר שניתן לשפר באופן משמעותי , ואפילו לפתור , על ידי זיהוי הטריגר (שהוא אישי לכל כלב) ובדיקה רגשית – אלו רגשות מתעוררים אצלו , שדוחפים אותו לנבוח?

בשילוב עם עבודה התנהגותית , הנביחות הבלתי פוסקות יכולות להשתפר באופן משמעותי ואף להפסיק לגמרי.

כשהכלב לא מקשיב לכם , זה בדרך כלל נובע מאחת מתוך 3 סיבות: 
הסיבה הראשונה, בגלל שכלבים אינם מדברים "אנושית" , ורוב בני האדם אינם מדברים " כלבית" ,   לעיתים קרובות קורות אי הבנות בין הכלב לבעליו.  כלבים מטבעם הם חיה אוהבת ומרצה , והרוב המוחלט של הכלבים שמחים לשתף פעולה.  אחרי שיחות עם הרבה כלבים גיליתי , שפעמים רבות , בגלל חוסר בהירות של הבקשה מצד הבעלים , או בגלל תרגום לא מדויק לעולמו של הכלב – דברים מתפספסים , ונדמה שהכלב לא מקשיב.

הסיבה השניה , היא אי -יכולת של הכלב למלא את בקשתכם למרות שהוא רוצה. לעיתים , בגלל מנגנונים רגשיים ופיסיים של הכלב , אין לו אפשרות למלא את מבוקשכם , למרות שיש לו רצון גדול להקשיב ולהיות כלב טוב.

הסיבה השלישית , היא סרבנות

 מנסיוני , מעטים הם הכלבים "הסרבנים" , שלא רוצים לשתף פעולה , וגם אז , זה יהיה מסיבה מאוד ספציפית – שאפשר להתייחס אליה ישירות ולפתור אותה.

 

שיחה עם הכלב מבהירה בזריזות על מה יושבת אי ההבנה – למה הכלב לא מקשיב, ומאפשרת זירוז של תהליכי החינוך והאילוף . הבנת הסיבה האמיתית לחוסר שיתוף הפעולה של הכלב , עוזרת לנו להגיע ביעילות לפתרון, ועל הדרך לחזק את הקשר בין הבעלים לכלב

site created by NOA BROSH